Ei tuotteita
Hinnat sisältävät alv:n
Mekaaninen filmirunko 1970-luvun alusta 50mm f/1.8 normaaliobjektiivin kera. Vuosihuollettu. Kameran kaikki toiminnot kunnossa, suljinajat ja valotus kohdillaan. Tähyslasilla joitain jälkiä, jotka näkyvät etsinkuvassa, mutta eivät vaikuta tarkennukseen tahi sommitteluun. 50mm optiikka on siisti ja tarkennus tasainen. Etulinssillä pari pientä jälkeä, joilla ei vaikutusta piirtoon. Uudet valotiivisteet ja peilin pehmuste. Normaalia kosmeettista käytön jälkeä.
Huom: Viimeinen tuote varastossa!
Saatavuuspäivä:
| Tuoteryhmä | Järjestelmäkamerat |
| Merkki | Canon |
| Malli | FTb QL + FD 50mm f/1.8 S.C. |
| Lisätiedot | Paristo: 1.35V 625 (tai vastaava) |
| Objektiivikiinnitys | Canon FD |
| Filmi | 35mm |
| Kuntoluokitus | B |
| Sijainti | Turku |
Jokainen myymämme vintage-kamera ja -objektiivi on valtuutetun kamerahuoltomme tarkastama ja puhdistama. Tarvittaessa laitteet on huollettu tai korjattu.
Myönnämme kaikille käyttökuntoisille vintage-tuotteillemme puolen vuoden (6kk) takuun. Tuotekuvauksessa mainitaan tuotteessa mahdollisesti olevat viat tai puutteet, jotka eivät kuulu takuun piiriin.