Ei tuotteita
Hinnat sisältävät alv:n
Täysmekaaninen Canon-klassikko 50mm normaaliobjektiivilla. Suljinmekanismi huollettu 01/2026, myös vuosihuollettu. Toiminta tasaista ja varmaa, suljinajat kaikki kohdillaan. Kosmeettista käytön jälkeä, patinaa ja hapettumaakin löytyy. Uusitut valotiivisteet ja peilin pehmuste. 50mm optiikka on siisti ja naarmuton. tarkennus säätyy tasaisesti, vaikka hieman kuivakka onkin.
Mukana linssinsuoja.
Huom: Viimeinen tuote varastossa!
Saatavuuspäivä:
| Tuoteryhmä | Järjestelmäkamerat |
| Merkki | Canon |
| Malli | F-1 + FD 50mm f/1.8 S.C. |
| Lisätiedot | Paristo: 1.35V 625 |
| Objektiivikiinnitys | Canon FD |
| Filmi | 35mm |
| Kuntoluokitus | B- / B+ |
| Sijainti | Turku |
Jokainen myymämme vintage-kamera ja -objektiivi on valtuutetun kamerahuoltomme tarkastama ja puhdistama. Tarvittaessa laitteet on huollettu tai korjattu.
Myönnämme kaikille käyttökuntoisille vintage-tuotteillemme puolen vuoden (6kk) takuun. Tuotekuvauksessa mainitaan tuotteessa mahdollisesti olevat viat tai puutteet, jotka eivät kuulu takuun piiriin.